Інструктивно-методична нарада з питань організації та проведення атестації
Атестація педагогічних працівників – це надзвичайно важливий етап не лише в діяльності вчителя, а й закладу освіти в цілому. Досвід свідчить, що вона відіграє основну роль у становленні, згуртуванні й розвитку творчого колективу, вивченні професійних досягнень педагогів для впровадження передового педагогічного досвіду серед освітян.
15 жовтня 2024 року працівниками ВОЛОДАРСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ проведено інструктивно-методичну нараду з питань організації та проведення атестації педагогічних працівників у 2024/2025 навчальному році. З 1 вересня 2023 року вступило в дію Положення про атестацію педагогічних працівників, що затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 № 805, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.12.2022 № 1649/38985. Документ декларує значну відповідальність керівників закладів освіти у питаннях атестації педагогічних працівників. В заході взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи закладу освіти громади.
Відкрила захід директор ВОЛОДАРСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧИХ ПРАЦІВНИКІВ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ Алла ГОНЧАРУК. У своєму виступі вона звернула увагу на нові стандарти атестації педагогічних працівників, підкресливши, що атестацію слід розглядати як невід’ємну скла¬дову педагогічної та управлінської діяльності закладу освіти, що здійснюється протягом усього навчального року. Запевнила, що ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧИХ ПРАЦІВНИКІВ і надалі надаватиме консультативну допомогу і методичну підтримку в організації та проведенні атестації педагогічних працівників закладам освіти громади.
Тетяна КЛИМОВИЧ, консультант ВОЛОДАРСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧИХ ПРАЦІВНИКІВ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ додала, що в новому Положенні не змінено ключові аспекти атестації, а внесено деякі зміни, про які дізналися педагогічні працівники закладів освіти громади вже в минулому навчальному році, а саме: розширено повноваження автономії закладів освіти, змінено вимоги щодо вивчення практичного досвіду педагога, визнання результатів сертифікації як атестації тощо. У своєму виступі вона розповіла основні вимоги до організації та проведення атестації, відповіла на численні запитання учасників заходу.
Заступники директорів закладів освіти поділилися власним баченням вирішення обговорюваних питань.
Нарада стала заходом комунікації між учасниками, допомогла у вирішенні багатьох спірних питань при проведенні атестації педагогічних працівників.